Scaime
drukuj
PRODUCENT:
Scaime
Scaime
Solutions for weighing & industrial measurements

Firma SCAIME S.A. oferuje na Polski rynek komponenty do wag elektronicznych:
- przetworniki wagowe
- belki tensometryczne
- tensometryczne czujniki siły
- tensometryczne czujniki masy
- tensometryczne czujniki przemieszczenia
- tensometryczne czujniki naprężenia
- zestawy montażowe
- analogowe i cyfrowe wzmacniacze sygnału
- programowalne terminale wagowe

Na elementach SCAIME budowane są:
- wagi szalkowe
- wagi paletowe
- wagi hakowe
- wagi najazdowe
- wagi samochodowe
- dozowniki
- wago-pakowarki
- układy ważące silosy, zbiorniki
- systemy ważące współpracujące z PLC,
- systemy ważące w strefach zagrożonych wybuchem,
- i inne specjalne systemy ważące.


Firma SCAIME powstała w 1983 roku z połączenia kilku firm, które od wielu lat dostarczały czujniki tensometryczne dla francuskich producentów wag i urządzeń pomiarowych. Siedziba firmy mieści się we Francji w Annemasse i jest oddalona o 20 km od Międzynarodowego Lotniska w Genewie.


Od samego początku swojej działalności SCAIME postawiła na jakość produktów co znalazło odzwierciedlenie przyznaniem certyfikatów OIML na większość z blisko 100 000 produkowanych rocznie czujników tensometrycznych i zostało uwieńczone przyznaniem w 1999 roku certyfikatu ISO 9002. Wysoką jakość zapewnia dbałość o właściwe materiały wejściowe, ścisła kontrola procesu produkcyjnego i wyrafinowana kontrola jakości produktu końcowego, potwierdzoną odpowiednimi atestami.

Firma, ukierunkowana początkowo na rynek francuski, powoli zaczęła otwierać się na świat, aby w 2000 roku osiągnąć 35% udział exportu w całkowitym obrocie. W czerwcu 2000 SCAIME weszła w skład hongkongskiej grupy FOOK TIN, co umożliwia ekspansję na rynki dalekiego wschodu.


W ofercie firmy SCAIME znajduje się blisko 20 typów czujników tensometrycznych, każdy w kilku wariantach, co daje prawie 100 różnych modeli pokrywających zakres pomiaru od 1 kg do 400 ton i to nieraz z dokładnością 6000 działek! Dzięki temu znajdują one zastosowanie we wszelkiego rodzaju urządzeniach pomiaru siły lub ważących: od prostych wag sklepowych poprzez automatyczne dozowniki i wagi samochodowe, a na ogromnych silosach kończąc.

Ze względu na zastosowaną technologię i materiały zdecydowana większość oferowanych czujników posiada atesty na stosowanie w warunkach zagrożonych wybuchem, a niektóre dzięki materiałom z jakich zostały wykonane (stal nierdzewna) lub odpowiednim powłokom ochronnym mogą pracować w warunkach ekstremalnych (IP68).


Firma oferuje również zestawy montażowe pozwalające na instalowanie czujników w urządzeniach pomiarowych w sposób zapewniający maksymalną dokładność pomiaru oraz zabezpieczające czujnik przed uszkodzeniem przez przeciążenie oraz działaniem sił bocznych czy skręcających. Niektóre zestawy montażowe posiadają również elementy tłumienia drgań, zapewniając możliwość prawidłowego odczytu już po kilkudziesięciu milisekundach od przyłożenia siły.


Firma SCAIME oferuje także szeroką gamę układów elektronicznych od prostych analogowych i cyfrowych wzmacniaczy, aż po kompletne analogowe i cyfrowe, programowalne panele pomiarowe, umożliwiające podłączenie do 6 czujników i wykonywanie 50 pomiarów na sekundę z dokładnością do 6000 działek.

 

plug(. . )studio

2019 / Andy / wszelkie prawa zastrzeżone