Radiometer

Firma Radiometer Analytical S.A. powstała z firmy RADIOMETER założonej w 1935 r. w Kopenhadze w Danii. Początkowo RADIOMETER słynął z doskonałej aparatury do pomiaru podstawowych wielkości chemicznych. Pierwszym aparatem był pH-metr, który z powodzeniem wprowadzono na rynek w październiku 1937 r. Stopniowo rozszerzano działalność włączając coraz to nowe dziedziny chemii.

W 1986 r. oferta została poszerzona dzięki zakupowi francuskiej firmy SOLEA, założonej przez Jacques Tacussela w maju 1946 r. Aparatura produkowana i sprzedawana ze znakiem firmowym TACUSSEL była znana z wysokiej jakości i dokładności. W kwietniu 1993 r. wszystkie działy analityczne zostały skupione we Francji w jedną firmę pod nazwą Radiometer Analytical S.A.

Obecnie Radiometer Analytical S.A. jest częścią korporacji Danaher.

Radiometer Analytical jest producentem aparatury laboratoryjnej zgrupowanej w cztery rodziny produktów:

  • pomiary pH/jonometryczne i konduktometryczne - METERLAB
  • systemy do miareczkowania - TITRALAB
  • systemy do analizy polarograficznej - TRACELAB
  • systemy do badań elektrochemicznych - VOLTALAB

Firma Radiometer Analytical S.A.posiada certyfikat jakości ISO 9001, oraz jej wszystkie produkty odpowiadają międzynarodowym standardom niezbędnym do znakowania symbolem CE.

Produkty firmy Radiometer Analytical poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji są obecne i znane w ponad 80-ciu krajach świata. Firma regularnie wprowadza nowe produkty w każdej z czterech rodzin.

 

plug(. . )studio

2019 / Andy / wszelkie prawa zastrzeżone