Vibro-Meter
Vibro-Meter SA jest światowym liderem w dziedzinie projektowania i produkcji systemów monitorowania wibracji w silnikach i urządzeniach stosowanych m.in. w samolotach, helikopterach, okrętach i przemyśle i elektrowniach. Firma specjalizuje się w produkcji czujników, systemów zbierających dane i oprogramowania do ich obsługi, które stosuje się do monitorowania wibracji na przykład:

  • Turbin gazowych (samolotowych i przemysłowych)
  • Turbin parowych (w elektrowniach atomowych i tradycyjnych)
  • Turbin wodnych (elektrownie wodne)
  • Dużych generatorów
  • Dużych pomp, kompresorów i wentylatorów
  • Dużych silników elektrycznych

Czujniki (i systemy monitoringu) firmy Vibro-Meter stosować można wszędzie tam, gdzie używa się duże wirujące układy (np. motory na platformach wiertniczych, silniki okrętowe, turbiny w elektrowniach, duże pompy w przemyśle petrochemicznym itp.)

Czujniki oferowane przez firmę można się podzielić na:

Przyspieszeniomierze - piezoelektryczne czujniki monitorujące wibrację w wersjach wersje dla różnych zastosowań i zakresów temperatury. Mogą mierzyć drgania od 2 do 10 000 Hz. (jest też wersja dla wolnoobrotowych urządzeń np. wentylatory - do 750 Hz). Czujniki występują w wersjach z zewnętrzną jak i wewnętrzną elektroniką.

Czujniki przesunięcia - o zakresie od 0,2 do 12 mm. Służą do badania przesunięć wirujących urządzeń co w połączeniu z czujnikami wibracji dają pełen obraz co się dzieje z urządzeniem. Jednym słowem informują o amplitudzie drgań.

Czujniki dynamicznych zmian ciśnienia - do badania procesów spalania w turbinach gazowych. Pomiar ciśnień od 20 do 250 Barów i częstotliwości zmian ciśnienia do 15 000 Hz. Służą głównie do badania prawidłowego spalania co ma związek z tworzeniem się szkodliwych tlenków azotu.

Czujniki szybkości przepływu (wody lub pary wodnej).
Poza tym w ofercie czujniki zalodzenia (w turbinach gazowych - w obszarze rozprężania gazu). Mogą współpracować z urządzeniami odladzającymi oraz czujnik wielkości szczeliny powietrznej pomiędzy rotorem a stojanem.

Firma oferuje kompletny system monitorowania urządzeń VM 600 wraz z oprogramowaniem.
 

plug(. . )studio

2019 / Andy / wszelkie prawa zastrzeżone